Divadelní představení - Velká bankovní loupež

​Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 jsme se vypravili do VČD na představení Velká bankovní loupež...

O představení:

Na 20. ročníku GRAND Festivalu smíchu získala inscenace titul Komedie diváků 2019 a Cenu studentské poroty a Kristýna Hulcová byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon!

Vypadá to na klasickou bankovní loupež, ale nic není, jak se zdá. Podaří se vedení malé banky v Minneapolisu ochránit vzácný diamant? Kdo tady vlastně krade? A co na to maďarský princ? Gejzír bláznivých, mnohdy doslova krkolomných situací se odehrává nejen v bance, ale třeba i ve sklápěcí posteli, či dokonce ve větracím potrubí. Nebude chybět ani pořádná love story a hudební hity rock'n'rollové éry minulého století.

Svižná komedie s původním názvem The Comedy About a Bank Robbery baví diváky londýnského West Endu od roku 2016, a stala se tak už třetím velkým úspěchem trojice mladých britských autorů, zakladatelů londýnského Mischief Theatre. Jejich tvorba vycházející z autorského divadla v lecčems připomíná styl bratří Marxů nebo legendárních Monty Pythonů. Typicky fraškovité komedie plné gagů a slovních hříček přetékají černým, ale vždy hluboce lidským humorem vedeným ve všudypřítomné nadsázce.

Autorská práva k dramatickému textu a překladu v České republice zastupuje Aura - Pont s. r. o., Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4. Hudba v představení užita na základě licence OSA.

Překlad: Martin Fahrner
Úprava: Robert Bellan

Režie: Robert Bellan
Scéna: Nikola Tempír