Žáci tříd s RvHv se zúčastnili hudebně vzdělávacího workshopu Setkání s klavírem

​V úterý 8. a ve středu 9. října naši školu navštívil Mgr. et Mgr. Vladimír Heuler, Ph.D., pedagog působící na německém hudebním gymnáziu v Seifhennersdorfu. Žáci tříd s rozšířenou výukou hudební výchovy pod jeho vedením prožili hudební příběhy a seznámili se s hudební formou, pracovali s rytmikou, nebo se dozvěděli, díky komentovanému klavírnímu recitálu, zajímavosti z historie hudebních děl a hudebních velikánů. Pro nejmladší děti pan Heuler připravil i dobový kostým z přelomu 18. a 19. století, ve kterém přednášel a sami žáci si mohli vyzkoušet, jaké to je být královnou nebo líným Honzou. Někteří si zahráli na legendární dvojici Toma a Jerryho a někteří hráli rytmické hry a vyzkoušeli vytleskat latinsko-americkou hudbu, hip hop, rock a další žánry.

Vzhledem k nadšení žáků určitě oslovíme pana Heulera a sjednáme i jarní workshop.

Čas jablíčkových vůní
Využití kaštanů