Pardubické pověsti

​V rámci výuky českého jazyka a literatury absolvovali žáci 3.C v Krajské knihovně naučné pásmo na téma PARDUBICKÉ POVĚSTI. Pod vedením lektorky se seznámili s dvěma pověstmi - O znaku Pernštejnů a Znak města Pardubic. Nejdříve žáci společně odhalili rozdíly mezi pohádkou a pověstí. Poté se seznámili s pojmem mýtus. Následovala práce s textem, který byl rozdělen podle děje na kartičky, s nimiž žáci pracovali. Nechyběla ani ukázka obou erbů. V závěru programu žáci obdrželi pracovní listy. S těmi pracovali až ve škole v hodině literatury. V závěrečném testu správně odpověděli na otázky a vybarvili si oba erby.

Archeopark Všestary (6. A a 6. C)

Mgr. Lucie Rybová
ryboval@zsprodlouzenapce.cz