Indiánská noc

IMG_20240614_180312000

V pátek 14. června k nám dorazili malí indiáni s batůžky, spacáky a karimatkami a těšili se na přespání ve škole.

Indiánskou noc jsme zahájili na zahradě, kde na nás čekal dopis od šamana Letícího orla, ve kterém nás zval na indiánskou stezku. Děti musely projít zkouškami, které pro ně Duchové živých bytostí přichystali a získat od nich šest předmětů. Duch ohně přikázal rozdělat oheň. Duch země zkoušel šikovnost dětí při postavení týpí. Duch rostlin vyzkoušel jejich znalost rostlin. Duch větru si pro děti připravil výzvu, která prokázala jejich rychlost a sílu. U Ducha vody musely překonat vodu a Duch zvířat si žádal ulovit bizona, aby mohly získat poslední chybějící předmět. Po získání všech předmětů nás velký duch Manitou pozval na závěrečný obřad ke Kruhu ochránců naší Matky Země.

Na konci dobrodružné cesty čekala na indiány zábava a odměny. Nejprve jsme odměnili děti za nápadité a krásné kostýmy. Za splněné zkoušky jsme pro děti připravili indiánské špízy. Jako překvapení na děti ještě čekala piňata přivázaná na stromě, do které se hned s pokřikem pustily. A nakonec se rozezněla hudba a děti tančily, odpočívaly, povídaly si nebo využily připraveného fotokoutku.

Pomalu se začalo stmívat, a tak nastal čas večeře. A protože se celý večer nesl v indiánském duchu, rozhodně nesměly chybět špekáčky, na kterých jsme si moc pochutnali. Poté už nastal čas přesunout se zpět do školy, kde jsme se utábořili. Každý si našel své místečko a po večerní hygieně jsme se zavrtali do spacáku a užívali si promítání filmu s popcornem ...

Ráno jsme společně posnídali, poklidili a pomalu jsme se chystali na návrat domů.

A jak jsme si vše společně užili? Podívejte se sami ve fotogalerii!

Přejeme Vám krásné a pohodové léto :)
2. oddělení (1.B, část 4. B) a 6. oddělení (2.B, část 3.A)

Více fotografií zde: INDIÁNSKÁ NOC - album ŠD
Poslední plavání