Školní zahraniční zájezd Rakousko-Německo

IMG-20240616-WA0010
Je tomu přesně týden, co žáci 2. stupně vyjeli na třídenní autobusový zájezd do Rakouska a Německa. Navštívili jsme Mozartovo město SALZBURG​, prohlédli si historické centrum i mistrův rodný dům. Kratší výstup až k pevnosti Hohensalzburg nám připomněl, že jsme se ocitli pod Alpami.
Jen jednou jsme se vyspali a už nás paní učitelka Škvařilová nalákala k jezeru Königssee​. A svezli jsme se lodí až ke kostelíku sv. Bartoloměje.
Ledovcové jezero Königssee leží nedaleko německo-rakouské hranice a pyšní se mnoha superlativy. Jedná se o jedno z nejvýše položených jezer v Německu (600 m. n. m.), o nejhlubší německé jezero s hloubkou téměř 200 metrů a také o jedno z nejčistších jezer v celé zemi. Jeho vody se podobají norským fjordům a přitahují návštěvníky jako magnet.
Už moudrá Maruška věděla, že sůl je nad zlato. Mohli jsme snad v Salcbursku vynechat návštěvu solného dolu BERCHTESGADEN? Důlní vláček, hornická skluzavka, plavba po solném jezeře a slušivý overal byly třešničkou na slaném dortu. Škoda, že příroda a technika byly proti nám. Orlí hnízdo navštívíme až příště.
Na úplný závěr jsme si nechali prohlídku ledového království. EISRIESENWELT​ nad městem Werfen​ je nejdelší ledovou jeskyní na světě. Dostat se k ní není snadné, dlouho pěšky, chvilku lanovkou, pak zase pěšky a nakonec po schodech. Těch je rovných 700 nahoru a dolů stejně tak. Okouzlující ledová pohádka nám byla odměnou. Zájezd se vydařil, všichni účastníci odjížděli spokojeni.

Exkurze ČNB Praha (9. A)
5.C na Hrad!