Úspěchy našich žáků

KRAJSKÉ KOLO SUPERFARMÁŘE VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU 2014

• PDF

zvonek

V polovině dubna se ve Žďáru nad Sázavou konal již 3. ročník krajského kola ve hře Superfarmář. Naši školu za školní družinu reprezentovali Lukáš Zvonek ze 2. B, který byl vítězem školního kola a Eliška Jankovičová ze 3. B. Chybělo trochu štěstí, aby se probojovali až do finále hry, ale Elišce se podařilo vybojovat krásné druhé místo ve výtvarné soutěži „O nejhezčího Superfarmáře“, která byla součástí krajského kola. Gratulujeme a oběma účastníkům patří velké poděkování za účast a vzornou reprezentaci naší školy.

p. vych. Soňa Černá

sona 1

Bücherwurm 2014 ( „Knihomol 2014“)

• PDF

Dne 16. dubna 2014 se konalo v Divadle 29 finále soutěže v německém jazyce Bücherwurm 2014. Z naší školy byl do soutěže vybrán Matyáš Prorok ze třídy 9.A, který se učí 3. rokem německý jazyk jako druhý cizí jazyk. Celkem z 15 žáků základních škol z různých krajů naší republiky se Matyáš umístil na pěkném 5. místě. Moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

A jak celá soutěž probíhá? Předčítající se musí naučit číst dvoustránkový text, který si vybere a který je každý rok od jiného pro děti píšícího německého autora. Důraz je kladen na interpretaci textu, techniku čtení a správnou výslovnost.

Eva Fričlová, vyučující Nj

Děkuji mnohokrát paní učitelce Evě Fričlové za přípravu Matyáše na tuto soutěž a Matyášovi blahopřeji k pěknému umístění.

Jana Smetanová

Okresní kolo matematické olympiády

• PDF

Ve středu 9. 4. 2014 se uskutečnilo na ZŠ Štefánikova okresní kolo Matematické olympiády, kterého se zúčastnili také žáci naší školy.

V kategorii 6. tříd se na pěkném 5.- 6. místě umístila Marie Vohradníková ze třídy 6.C se ztrátou 1 bodu na vítěze. ( Pozn. Soutěžící, kteří se umístili na 1.- 4. místě dosáhli stejného počtu bodů.)

V kategorii 7. tříd se na  10. místě umístila Veronika Lukášová z 7.A. Získala 14 bodů z 18 možných a stala se úspěšnou řešitelkou.

Všem soutěžícím děkujeme a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Mgr. Monika Hrabánková

Okresní kolo biologické olympiády

• PDF

V okresním  kole biologické olympiády kategorie D (6. a 7. třída) soutěžili i žáci naší školy.
Na 6. místě se umístila Viktorie Vlášková ze 6.B. Před ní se umístili 3 gymnazisté a 2 žáci ZŠ.
Zuzka Hofírková ze 7.A se umístila na 21. místě a Bára Vašínová také ze 7.A na 22. místě.
Děkuji všem zúčastněným žákům za reprezentaci školy a paní učitelce Andree Boháčové děkuji za přípravu dětí na olympiádu.

Vítězství ve Festivalu vědy a techniky

• PDF

Festival vědy a techniky pro děti mládež v Pardubickém kraji je soutěž pro mladé vědce, kteří pracují na vědeckých a technických projektech a svoji práci pak prezentují před odbornou komisí složenou z pracovníků univerzit, firem a středoškolských učitelů. Krajské kolo se konalo 20. a 21. března v pardubickém Ideonu. V letošním roce soutěžili žáci naší školy se dvěma projekty. Martin Kloz prezentoval svoji dvouletou práci na projektu Závislost množství krystalové vody na pozici v periodické tabulce. Vedoucí projektu byla paní učitelka Helena Vlasáková.

Druhý projekt vytvořily Eliška Muršecová, Karolína Kašparová a Markéta Kašparová a zabývaly se v něm krásou a zdravím nehtů. Vedoucí projektu byla paní učitelka Andrea Boháčová.

Všem soutěžícím mnohokrát děkuji za reprezentaci školy v okresním i krajském kole a udělím jim pochvalu ředitelky školy. Martinovi blahopřeju k vítězství a k získané cestě do Francie, kterou vyhrál v této soutěži už podruhé.

Oběma paním učitelkám děkuji za pomoc, kterou dětem při zpracování projektů poskytly.

Nejrychlejší dívka a chlapec Pardubic 24.9.2013

• PDF

V soutěži o nejrychlejší dívku anejryhclejšího chlapce Pardubic jsme získali tato umístění:

Soutěž ve sprintu na 60 m

Kategorie             1998 dívky             Barbora Svobodová(9.A)     2.místo

1999                      Anna Brožová (8.A)             2.místo

2002 a mladší      Andrea Šimáčková (5.A)      5. místo

ZŠ Pardubice – Prodloužená celkové 4.místo dívek mezi 15ti zúčastněnými školami.

Kategorie             2000 chlapci          Tomáš Žukovský(7.B)         8. místo

2002 a mladší     Alex Kubeník (4.B) 8.místo

ZŠ Pardubice – Prodloužená celkové 10.místo chlapců mezi 15ti zúčastněnými školami.

Všem dalším, kteří závodili, děkuji.

Doležal Pavel

Vítězství ve florbale

• PDF

web - prernštýn 1

V pátek 27.9.2013 se konal turnaj ve florbale na Pernštýnském náměstí.

„O POHÁR MĚSTA PARDUBIC“

Naše forbalové družstvo ve složení Jan Stuchlík, Matěj Kopsa,  Aleš Weniger, Sára Kroužková (5.C) a Jan Kuryviál, Michal Svoboda a Adam Motyčka (4.B) zvítězilo a přivezlo krásný pohár. V zápasech naši florbalisté postupně porazili ZŠ Polabiny 3 výhrou 7:1, ZŠ Štefánikova  porazili 5:3, ZŠ Dubina 7:1 a nad Spořilovem  zvítězili 3:2.

Všem dětem za vzornou reprezentaci školy mnohokrát děkuji a blahopřeji k vítězství. Za doprovod děkuji panu učiteli Pavlu Doležalovi.

wb hokejbal pernštýn

Hokejbal proti drogám - 1. místo v ČR

• PDF

hokejbal_-_praha V celostátním finále Hokejbalu proti drogám, které se konalo v pondělí 10. června v Praze na Palmovce, zvítězili hokejbalisté z naší školy a přivezli medaile i krásný zlatý pohár.

Poděkování patří Alexu Kubenikovi, Adamu Motyčkovi, Filipu Zárubovi, Adamu Michaličkovi, Janu Pataki, Janu Kuryviálovi, Dominikovi Tichému, Martinu Petrášovi, Jakubu Korečkovi, Miroslavu Hálovi, Tomáši Panchártkovi, Patriku Novákovi a Michalu Svobodovi. Za svůj sportovní výkon budou odměněni i pochvalou ředitelky školy za vzornou reprezentaci školy.

hokejbal_proti_drogm_-_prvn_msto

Krajské kolo biologické olympiády

• PDF

Dne 10.5 se v Chrudimi konalo krajské kolo biologické olympiády pro kategorii C. Zde se umístil na druhém místě žák 9. B Martin Trávníček a obdržel tak hodnotnou cenu v podobě 14ti denního výukového pobytu. Naše škola byla zastoupena také  v nižší kategorii této soutěže. Dne 14.5 se na tomtéž místě konalo krajské kolo pro kategorii D. Zde nás reprezentoval žák ze 7.A Ondřej Matějka a umístil se na krásném 7. místě. Oběma gratulujeme.

Za přípravu žáků na olympiádu mnohokrát děkuji paní učitelce Petře Samkové.

Skvělý výkon v soutěži Gate Magazine

• PDF

Časopis Gate pořádá soutěž v rozhovorech na různá témata. Žákyně naší školy Lucy Sardaryanová a Kristýna Mikulová připravily pod vedením paní učitelky Moniky Svatošové rozhovor na téma cestování. Jejich skvělá výslovnost a výkon na úrovni rodilých mluvčích stojí za zhlédnutí. Na facebooku na stránkách http://www.facebook.com/GateMagazine

je odkaz na soutěž Speak your Mind a v ukázkách je i video z naší školy. Pokud se vám vystoupení našich žákyň líbí, dejte like na facebooku. Děkuji vám za podporu.