ZŠ Polabiny

Halloween nebo Dušičky?

  • PDF

V těchto dnech asi často slyšíme oba dva názvy těchto svátků. Proto se i žáci ze 3. C s chutí oblékli do kostýmů čarodějnic, duchů či kostlivců. Doma s rodiči žáci připravili halloweenské pohoštění, kterým se dnes rádi ve škole pochlubili. Výrobky jednak opravdu velmi hezky vypadaly, ale také všem velmi chutnaly. Velké poděkování za pohoštění patří nejen dětem, ale také rodičům, kteří jim pomáhali a do spolupráce se neváhali zapojit. Halloween nebo Dušičky? Jaký je mezi nimi rozdíl my už víme. Mezi pojídáním dobrůtek si žáci přečetli strašidelné příběhy, namalovali krásné obrázky, vyrobili si výzdobu a vyřešili s tímto tématem i slovní úlohy či obrázkové počítání. Nechyběla také práce s textem, ve kterém žáci porovnávali informace, odpovídali na otázky a stali se na chvíli malými spisovateli. Každý žák si zkusil domyslet a napsat pokračování přečteného příběhu, vymyslel své strašidlo a také ho namaloval a popsal jeho chování a vlastnosti. Věřím, že jsme si centra všichni užili a dozvěděli jsme se opět něco nového.

FOTOGALERIE

                                                                                       Mgr. Monika Lupínková