ZŠ Polabiny

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

  • PDF

V letošním školním roce se 31 našich žáků přihlásilo do Logické olympiády

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Do soutěže se zaregistrovalo rekordních 61 761  soutěžících  z 3 007  škol z celé České republiky. 

V kategorii A (3. - 5. ročník) se nejlépe vedlo Petru Fidlerovi (5. A), který se probojoval do semifinále.

V kategorii B (6. - 8. ročník) se stal semifinalistou žák ze 6. B - Marek Bernard.

Oba chlapci nás budou reprezentovat v krajském kole.

Blahopřejeme a držíme pěsti!

Aktualizováno Pondělí, 29 Říjen 2018 21:14