ZŠ Polabiny

EXKURZE PROTI PROUDU ČASU

  • PDF

všestary

Krásného, ještě letního počasí využily minulý týden třídy 6. A a 7. B vydaly se na tradiční exkurzi do Archeoparku ve Všestarech.

Poznávali jsme zde nejstarší způsoby výroby nástrojů a zjišťovali, jak žili lidé v pravěku od nejstarších dob až po Kelty. Průvodci nás postupně seznámili se vznikem všestarské osady, shlédli jsme i video z průběhu stavby (stavělo se zde pravěkými postupy s použitím replik pravěkých nástrojů – představte si třeba, jak dlouho trvalo pokácet strom kamennou nebo bronzovou sekyrkou). Ve druhé části jsme si prohlédli samotnou vesnici a samozřejmě, že nejvíce nás nadchla část třetí, kdy bylo možné vyzkoušet si některé činnosti na vlastní kůži. Děvčata asi nejvíce ocenila drcení zrní na drtidle, kluci se s vervou pustili do obdělávání políčka, vyzkoušeli jsme i broušení kamenů a účinnost pravěkých sekyrek.

Naši šesťáci a sedmáci byli zvídaví a do práce se pustili s vervou, doufám tedy na závěr, že se jim tyto poznatky budou hodit nejen při hodinách dějepisu.

 

                                                                                                         Marie Sychrová

 

Aktualizováno Neděle, 16 Září 2018 19:17