ZŠ Polabiny

SLAVNOSTNÍ OCENĚNÍ MALÝCH SPISOVATELŮ ZE DRUŽINKY V PRAZE

  • PDF

DSC02600

První zářijovou neděli si děti ze družinky ze 3.B užily i se svými rodiči a sourozenci krásné odpoledne v Praze, kam jsme byli pozváni na slavnostní vyhlášení celostátní literární soutěže a ocenění malých spisovatelů. Před koncem školního roku jsme si s dětmi ze družiny vymýšleli a sepsali vlastní pohádky, které jsme si svázali do knihy a nazvali ji Pohádky z města perníku. Protože se pohádky opravdu moc povedly, poslala jsem je dětem do celostátní literární soutěže „ Malý spisovatel“.

Do soutěže přišlo celkem 583 pohádek, odborná porota z nich vybrala 40, které postoupily do finále a do této čtyřicítky se nám dostalo hned 10 pohádek. Poté odborná porota vybrala z této čtyřicítky 20 nejlepších pohádek, které se dostaly do top finále a byly vydány v krásné pohádkové knize, která je k dostání i v knihkupectví. Jaká byla naše radost, když nám pořadatel soutěže oznámil, že ve vybraných dvaceti pohádkách jsou i 4 naše. Do knihy se dostala pohádka Aničky Hálové, Elišky Stránské, Lukáška Flegra a Honzíka Hegera. Je to krásný úspěch.

Na slavnostním ocenění v Praze bylo pro děti i rodiče připravené velké zábavné odpoledne. Na děti čekalo slavnostní vyhlášení vítězů, děti byly po jednom zvány na pódium, kde si přebraly ceny a poskytly krátký rozhovor, poté probíhala autogramiáda malých spisovatelů, kde se děti podepisovaly zájemcům do pohádkové knihy. Nechyběl velký raut, fotokoutek, tvořivé dílny a přispělo se i na dobrou věc, protože děti kouzelnou kuličkou rozhodovaly o tom, jaké nadaci půjde výtěžek z knihy.

Celá akce se velice vydařila a byl to zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Ještě jednou děkuji všem dětem i rodičům.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde:

https://sdprodlouzenapce.rajce.idnes.cz/SLAVNOSTNI_OCENENI_MALYCH_SPISOVATELU_V_PRAZE%2C_3.B_lonska_2.B_%2C_nedele_2._zari_2018/#DSC02524.jpg

Soňa Černá