ZŠ Polabiny

POHÁDKY Z MĚSTA PERNÍKU – DĚTI ZE ŠKOLNÍ DRUŽINKY VYDALY SVOU KNIHU POHÁDEK A ŠKOLNÍ ROK ZAKONČILY OBROVSKÝM ÚSPĚCHEM V CELOSTÁTNÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽI.

  • PDF

pohádky 2

Několik měsíců probíhal v našem oddělení projekt „Malý spisovatel“. Děti, které se do projektu měly chuť zapojit, vymýšlely své vlastní pohádky a s pomocí rodičů, paní vychovatelky a paní asistentky je sepisovaly a upravovaly až do finální podoby. Každé z dětí si svou pohádku i ilustrovalo. Cílem projektu byla vzájemná spolupráce mezi dítětem, rodičem a pedagogem a společně strávené chvíle. Děti rozvíjely svou fantazii a lásku ke knihám. Pohádky se moc povedly a tak jsme si je vydaly do naší knížky, která se jmenuje Pohádky z města perníku. Protože se líbily, poslala jsem je do celostátní literární soutěže. A jaké bylo naše překvapení a radost, když nám pořadatel oznámil, že z 580 zaslaných pohádek od dětí z celé republiky, 5 našich pohádek postoupilo do TOP 20-ti nejlepších a pořadatel z nich vytvoří knihu, která bude i na pultech v knihkupectvích. Zároveň jsou děti  pozvány na slavnostní autogramiádu a dětský den 2. září do Prahy. Ještě jednou dětem veliká gratulace a velké poděkování rodičům, kteří se s námi do psaní pohádek zapojili.

p. vychovatelka Soňa Černá

Fotografie zde: http://sdprodlouzenapce.rajce.idnes.cz/POHADKY_Z_MESTA_PERNIKU/

pohádky 1

pohádky