ZŠ Polabiny

Zlato pro DPS CARMINA a postup na celostátní přehlídku

  • PDF
 carmina přehlídka

Dětský pěvecký sbor CARMINA třídy 4. A, který působí při ZŠ Pardubice – Polabiny 2 v Prodloužené ulici pod vedením Mgr. Ivy Bednářové, přidal do své sbírky další významné prvenství. S nejlepším možným výsledkem se zúčastnil dubnové Krajské soutěže školních dětských pěveckých sborů v Chrudimi, když vybojoval ve velké konkurenci zlaté pásmo.

Pardubická CARMINA si od odborné poroty složené ze členů  lektorské skupiny pro sborový zpěv při ARTAMA Praha (Mgr. Karel Štrégl - předseda, Mgr. Tomáš Motýl a Mgr. Petr Lukáš) vyslechla upřímná slova chvály za učebnicově“ předvedený soutěžní repertoár: příjemný kompaktní  zvuk sboru zásluhou kvalitního hlasového vedení, ladící dvojhlas, průzračná dívčí i chlapecká sóla, krásně provedená lidová píseň, ukázkově vystavěný program  s propracovanými detaily, nápady nabité a hlavně děti bavící vystoupení obohacené vtipně zvolenými rekvizitami, obdivuhodně sladěná závěrečná kapela tvořená všemi zpěváčky.

Tu nejvyšší  poctu pak CARMINA obdržela dodatečně koncem dubna. Její výkon byl totiž mezi věkově nejmladšími tělesy  vyhodnocen jako nejhodnotnější , a tak byla jako nejúspěšnější kolektiv kategorie II A (sbory ve věku do 5. tř. vč.) nominována za Pardubický kraj na XXVIII. celostátní přehlídku vítězů krajských kol. Zařadila se tak mezi nejlepší sbory celé republiky, které byly do ústředního kola vybrány z 15 krajských  přehlídek.

                                           Mgr. Iva Bednářová

 Blahopřeji Carmině k dalšímu úspěchu a děkuji paní sbormistryni Ivě Bednářové za práci se sborem.

                                       Jana Smetanová