ZŠ Polabiny

ŠKOLNÍ PROJEKTOVÉ DNY

  • PDF

Ve dnech 10. až 12. dubna 2018 se uskutečnily školní projektové dny, které byly zaměřeny na PARALYMPIÁDU.

Celá akce byla rozdělena na čtyři stanoviště. První z nich byla beseda s vítězkou Paralympijských her ve vrhu koulí v Pekingu v roce 2008 - s paní Evou Kacanu. Žáci se zde dozvěděli nejrůznější informace o průběhu paralympijských her, dále o tom jak není jednoduchý sport pro osoby s handicapem. Další stanoviště bylo cílové sporty. Zde si žáci vyzkoušeli sporty pro osoby s nejtěžším postižením. Hráli zde bocciu a curling. Jako třetí stanoviště byla mobilita na vozíku. V jedné části se žáci dozvěděli něco o pomoci osobě na vozíku. Jak pomoci vozíčkáři do schodů anebo jen přes práh u dveří. V další část byla zaměřena na sportovní vozíky. Žáci si vyzkoušeli hru basket na vozíku a zjistili, že to není vůbec jednoduché. Poslední stanoviště bylo zaměřené na zrakově postižené osoby. Zde měli teoretickou a praktickou část zaměřenou na pomoc osobám s nejrůznější vadou zraku. Vyzkoušeli si projít chodbu školy se slepeckou holí. V druhé části si i zasportovali a zahráli si hru jménem goalball.

Žáci si celou akci užili. Velký dík patří Univerzitě Palackého v Olomouci, která pro nás Paralympic school day uspořádala.

Na některé okamžiky z projektového dne se můžete podívat v naší FOTOGALERII.

 

Aktualizováno Pondělí, 16 Duben 2018 17:06