ZŠ Polabiny

HLEDÁME MLADÉHO CHEMIKA

  • PDF

Ve středu 4. 4. 2018 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky. Do této soutěže se přihlásili žáci ze 158 škol, soutěžících bylo přes 5 000. Klání probíhala ve dvou kategoriích: jednotlivci a třídní kolektivy. Naši školu reprezentovali za jednotlivce Jan Španiel, Nikol Novotná a Eliška Fabiánová ze třídy 9. A. Janu Španielovi se podařilo postoupit až do národního finále mezi čtyřicítku nejlepších, odkud si odnesl pěkné 24. umístění. V kategorii třídních projektů zabodoval tým třídy 9. B s dramaticky zpracovaným vystoupením ,,Alternativní pohony automobilů“ na deváté příčce. Mezi čtrnácti týmy zaujali naši žáci natolik, že dostali příležitost o své práci poskytnout rozhovor v pořadu Máme hosty pro Český rozhlas Pardubice.

ODKAZ NA ROZHOVOR

Mgr. Marie Hřebíková