ZŠ Polabiny

MĚSÍC KNIHY

  • PDF

Měsíc knihy foto

Žáci z 2. C si dnes zpestřili březnové úterý projektovým dnem s názvem Měsíc knihy. Během dne si společně připomněli, jak je důležité pro celý život umět dobře číst s porozuměním a kde si v nejbližším okolí mohou knihy půjčit či zakoupit.

Seznámili se s pojmy, jako jsou například nakladatelství, poezie, naučná literatura, bajka, pověst… Během dne žáci řešili ve skupinkách několik úkolů. Spojovali pojem s vysvětlením, úryvek textu z knih se žánrem, zařazovali knihy do správných „poliček“ v knihkupectví.

Zkusili si také, jak těžkou práci má spisovatel a ilustrátor. Každý žák si vyrobil nejprve obal na knihu, na který si vybral a nalepil obrázek z časopisu. K obrázku vymyslel název své knihy, vybral si své nakladatelství a napsal úryvek ke knize na zadní straně knihy. Nakonec si celý obal barevně dozdobil.

Žákům se práce velmi dařila, hezky ve skupinkách spolupracovali a poprali se i s nelehkým úkolem spisovatele. Věřím, že si zároveň odnesli nejen mnoho zážitků, vědomostí, ale i dobrý pocit z vykonané práce.

FOTOGALERIE

Mgr. Monika Lupínková

Měsíc knihy foto 1

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Březen 2018 15:57