ZŠ Polabiny

Vyhraný výlet na Konopiště

  • PDF

20170922 141916

V loňském školním roce se třída paní učitelky Jaroslavy Bártlové (letošní 7.B) zapojila do literární soutěže, kde hlavní cenou byl třídenní výlet na Konopiště.  O výhru se zasloužila Valča Lamrová, která napsala článek (do 300 znaků) na téma "Komu se nelení, tomu se zelení". Porota měla nelehký úkol, neboť musela dohromady ohodnotit 80 miničlánků, které obdržela od žáků základních i středních škol. A Valčin článek VYHRÁL!  Tři báječné dny mimo školu si třída užila od středy 20. září. Příjemné ubytování i krásný program plný zážitků zdokumentovala na fotografiích paní učitelka Jaroslava Bártlová.

FOTOGALERIE

Ve spolupráci s paní učitelkou Mariií Sychrovou se o děti na výletě vzorně staraly a za to jim patří moje poděkování.

                                                                                                    Jana Smetanová

 

Třídenní výlet na Konopiště – září 2017

Jsem moc ráda, že moje sestřenice i dobrá kamarádka Valča napsala krásný sloh do školní literární soutěže, vyhlášené redakcí časopisu Výlety současnosti, kde i jeden žák může poslat celou třídu na atraktivní třídenní výlet. A to se i stalo. Celá třída byla nadšená, že jsme vyhráli a tím pádem pojedeme na tři dny na Konopiště do hotelu Amber. Před školou na nás čekal krásný autobus s panem řidičem. Celou cestu, za naším prvním zážitkem, do muzea Josefa Lady v Hrusicích, jsme si to v autobuse moc užívali, pouštěli jsme si písničky a hráli hry. V muzeu se nám líbilo, protože jsme se dozvěděli nové zajímavosti a podívali se na malířovy obrázky a knihy pro děti. Po skončení prohlídky jsme konečně dojeli do hotelu. Ubytovali jsme se a šli na minigolf. Potom nás čekala vynikající večeře. Další den jsme se podívali na zámek Konopiště a do centra města Benešova, kde jsme měli rozchod. Na zámku se mi nejvíc líbil medvěd Jirka. Prohlídka zámku byla velmi zajímavá a poutavá. Další den jsme balili. Cestou zpátky jsme se ještě stavili na zámku Berchtold. Tam to bylo také úplně skvělé. Zahráli jsme si tam fotbalgolf a viděli jsme zmenšeniny hradů a zámků. Sice se nám za ty tři dny stalo docela dost úrazů, ale stálo to za to. Všem doporučuji tento třídenní výlet, moc jsme si to tam užili.☺

                                                                                                                                                                                                   Anna Dostálová, 7. B

*****

Konopiště očima dalších žáků

Výlet na Konopiště

Po příjezdu jsme se ubytovali a šli jsme si zahrát minigolf. Druhý den nás čekala procházka do Benešova, potom jsme se vrátili do hotelu Amber na oběd. Po obědě jsme šli na zámek Konopiště. Na zámku byla luxusní zahrada a i celý zámek se nám moc líbil. Se spolužáky jsme si tento výlet moc užili.

Patrik Novák

 

Bylo to tam super, moc mě bavil minigolf a ubytování bylo taky skvělé. Výborně tam vařili. Bylo tam perfektní hřiště, kde jsme hráli fotbal a ragby a trampolína. Moc se mi tam líbilo, jela bych tam znovu.

Nikča Blažková

 

Měl jsem se tam krásně, byl jsem v muzeu Josefa Lady, kde byly zajímavé obrázky. Hráli jsme minigolf a to byla to moje nejoblíbenější zábava. Šli jsme na zámek Konopiště, kde byl černý medvěd. Také jsme hráli fotbalgolf.

Jindra Fidler

 

Na Konopišti to bylo super, byla tam trampolína a branky na fotbal. Vařili tam skvěle a užili jsme si tam minigolf. Zámek i jeho zahrady jsou úchvatné a Jirka (medvěd) byl moc hezký.

Adéla Wenigerová

 

Bylo to tam skvělé, jsem ráda, že jsme vyhráli tento výlet. Moc mě bavil minigolf a trampolína. Líbil se mi i výlet na zámek Konopiště. Ale nejlepší bylo jídlo, moc dobře tam vařili:-). Myslím, že bych se tam znovu ráda jela podívat.

Áďa Pečová

Aktualizováno Středa, 04 Říjen 2017 16:00