Aktuality a informace pro rodiče

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE FVTP (2018)

fvtpokres18

Ve čtvrtek 15. února se uskutečnilo okresní kolo soutěže Festivalu vědy a techniky v Pardubickém kraji.

Naši školu reprezentovaly dva soutěžní týmy:

projekt: Krása jantarové záře - Aneta Paseková, Tereze Musilová (9. B)

projekt: Zachraň jídlo - Šářka Gottwaldová, Nela Nikšičová, Natálie Moravcová (7. B)

Děvčata na projektech pracovala od podzimu 2017 a odvedla skvělou práci.

Projekt Zachraň jídlo postoupil do krajského kola soutěže FVTP, které se uskuteční 8. a 9. března 2018 v Ideonu.

Držíme pěsti!

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

Ve středu 14. února 2018 se uskutečnilo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce.

Naši školu zastupovali dva žáci - Tomáš Kalhous (6. A) za kategorii I. A se umístill na krásném šestém místě.

Kateřina Kudláčková (9. C) se v kategorii II. A umístila na devátém místě.

Děkujeme za reprezentaci školy.

BESEDA S PAMĚTNÍKEM 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

PŠUŠLÍKMinulý týden ve středu 7. 2. 2018 jsme měli s žáky 9. A a 9. C jedinečnou příležitost vyslechnout si autentické vyprávění pana Lubora Šušlíka (ročník 1928) a také zeptat se na všechno, co nás zajímalo.

Velmi vitální pan Šušlík s námi zavzpomínal na své dětství a mládí. Vyrostl v rodině legionáře a vojáka z povolání a byl vychován v duchu první republiky, zapojil se do skautského hnutí, kde se posléze stal vedoucím (v padesátých letech byl proto půl roku ve vyšetřovací vazbě). Vzpomínal na pohnuté doby po uzavření Mnichova, studia na gymnáziu v Praze a hlavně pak na válečné peripetie v letech 1944 - 45, kdy se dostal i do situace, kdy mu hrozil trest smrti. Pan Šušlík se stal v 17ti letech zřejmě nejmladším obráncem v bojích o rozhlas při Pražském povstání v květnu 1945.

Ještě po skončení besedy se našla řada deváťáků, kteří s naším hostem besedovali dále a myslím, že i ostatní vyprávění opravdu zaujalo. Vždyť to bylo setkání s něčím, co ve výchově mladých dnes asi chybí – se sjednocením lidí pro společnou myšlenku, v dobrém slova smyslu s národní hrdostí, s odvahou a chutí udělat něco pro celek a nejen pro sebe.

Marie Sychrová

Aktualizováno Pondělí, 12 Únor 2018 12:26

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ (2018)

V termínu od 3. do 9. února 2018 proběhl v Českých Petrovicích lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníku.

Ubytování: Horská chata na Rozcestí

Aktualizováno Pátek, 16 Únor 2018 20:39

Zpěváčci opět pomáhali koncertem „Hrajeme spolu za Pardubice“ Adámkovi

FB IMG 1517858690430

3. 2. 2018 se uskutečnil IV. ročník charitativního projektu „Hrajeme spolu za Pardubice“, kde se pojí zdánlivě nemožné  -  hudba a sport. V Pardubicích se snažíme tuto mylnou domněnku již 4. rokem vyvrátit. K tomuto projektu byl již od počátku přizván i dětský pěvecký sbor Zpěváčci.

V letošním roce basketbalový zápas , koncert s Dashou a kapelou Pajky Pajk a Komorní filharmonií  Pardubice v Tip sport aréně sledoval rekordní počet diváků – 5879. Výtěžek 45000,- Kč byl věnován  osmiletému Adámkovi, který má po plánované operaci nosních mandlí poškozený mozek.

Mgr. Monika Kadlecová

FB IMG 1517858655944

Aktualizováno Pondělí, 12 Únor 2018 12:27

Ředitelské volno bez ŠD

při ředitelském volnu v pátek 23. února bude uzavřena školní družina, protože se přihlásily pouze 4 děti.

Další ředitelské volno bude v pondělí 30. dubna.

Přeji Vám hezký den.

Jana Smetanová

V jídelně pouze 1 oběd

pro nemoc paní vedoucí školní jídelny a paní kuchařky vaříme od úterý 6. 2. do pátku 9. 2. pouze 1 oběd. Děkuji Vám za pochopení. Jana Smetanová

CENTRA - ČESKÁ REPUBLIKA (2. C)

Ccr

Ani v novém kalendářním roce žáci 2. C nezahálí. Od ledna chodí každé úterý bruslit. Na ledě dělají velké pokroky, a protože koncem ledna jedna lekce bruslení odpadla, mohli se žáci věnovat v centrech poznávání České republiky. Připomněli si nebo se nově dozvěděli jaké máme státní symboly, jak vypadá mapa České republiky, jaké země s naší republikou sousedí, jak vznikla naše hymna, jaký je náš národní strom i jaké je naše platidlo a mateřský jazyk. Dočetli se příběh o hlavním městě Praze, poskládali puzzle, vytvořili koláž, postavili z kostek Pražský hrad a splnili mnoho dalších úkolů.

Mám radost, že se žákům práce dařila a probíhala vzájemná spolupráce a diskuze. Věřím, že už nyní se děti těší na další centra.

Mgr. Monika Lupínková

DEN JAZYKŮ

Dne 30. 1. 2018 se dva týmy žáků devátých tříd zúčastnily Dne jazyků na Gymnáziu Dašická. Žáci plnili různé úkoly v šesti jazycích - anglickém, německém, ruském, italském, španělském a latinském. V soutěži využili i znalosti z jiných předmětů a svůj všeobecný přehled. V konkurenci 18 týmů se tým žáků 9. C ve složení Kateřina Kudláčková, Ondřej Khol, Matěj Kopsa, Milan Král a  Aleš Weniger umístil na pěkném 4. místě.

Bronislava Čermáková

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Ve středu 29. ledna 2018 se uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Celkový počet soutěžících byl 48.

Naši školu reprezentovali dva žáci Nikol Novotná a Jan Španiel (z 9. A). Nikol tuto olympiádu vyhrála a Honza se umístil na krásném třetím místě. Oba naši žáci postupují do kola krajského, které se uskuteční v dubnu.

Moc gratulujeme ke skvělému umístění a držíme pěsti:-).